Strona głównaUncategorizedJak wybrać ortezy ortopedyczne?

Jak wybrać ortezy ortopedyczne?

Orteza jest jednym z podstawowych elementów jakim dysponuje ortopeda. Zadaniem ortezy jest unieruchomienie i odciążenie kończyny po urazie. Jest to zamiennik dużo mniej wygodnego gipsu, pozwalający uzyskiwać lepsze rezultaty poczas rehabilitacji. Poniżej opisano najpopularniejsze rodzaje ortez oraz wyjaśniono, jak należy wybrać ortezę.

Ortezy ortopedyczne – rodzaje

Na rynku dostępne są ortezy w różnych odmianach, w zależności od tego do czego mają służyć. Tym samym wyróżniamy ortezy kompresyjne, stabilizujące, korekcyjne oraz kompensacyjne.

Poza tym, że ortezy mogą spełniać zróżnicowaną rolę to aspektem, który przede wszystkim je wyróżnia jest fakt, że są przystosowane do różnych części ciała. Wyróżniamy między innymi ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa, ortezy odcinka piersiowego i kręgosłupa, ortezy nadgarstka i ręki, ortezy na bark i staw łokciowy, ortezy na kolano oraz ortezy stawu skokowego. W związku z czym w zależności od urazu należy wybrać stabilizator, który jest przystosowany do określonej części ciała.

Jak prawidłowo wybrać ortezę?

Najważniejszą kwestię podczas wyboru ortezy jest oczywiście konsultacja z lekarzem. Dopiero po konsultacji z ortopedą lub chirurgiem można rozważyć takowy zakup. Warto pamiętać o dokładnych pomiarach ciała tak aby zakupiony sprzęt był dobrze dopasowany. Zbyt duża orteza może się zsuwać, natomiast zbyt ciasna może powodować odciski lub nawet poranienia. Jeśli po wizycie u lekarza masz wątpliwość jaką ortezę wybrać to najlepiej skonsultować się z doświadczonym sprzedawcą w sklepie medycznym lub w razie potrzeby ponowić wizytę u lekarza.

Ważne jest, aby zakup ortezy i stabilizatora był dokonany u sprawdzonego źródła (np. https://sklep.medreha.pl). Jest to sprzęt medyczny, od którego trzeba wymagać najwyższej jakości. Warto zwrócić uwagę na czas gwarancji oferowany przez producenta. Ortezy i stabilizatory nie są najtańszym sprzętem dlatego należy wymagać, że spełnią nasze oczekiwania aż do zakończenia rehabilitacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły