Strona głównaUncategorizedJaką lampę do paznokci hybrydowych wybrać

Jaką lampę do paznokci hybrydowych wybrać

Jaką lampę do paznokci hybrydowych wybrać? Czym się kierować?

Hybrydy to trwała stylizacja paznokci, wykonywana za pomocą światłoczułych lakierów i specjalnej lampy UV/LED. Promieniowanie świetlne pozwala na utwardzenie powierzchni lakieru, dzięki czemu staje się on twardy i odporny na uszkodzenia. Lampa odgrywa, więc ważną rolę w procesie stylizacji – jak wybrać odpowiednią?

Lampa UV czy LED – jaką wybrać?

Do wykonania paznokci hybrydowych i żelowych jest niezbędna lampa, w której utwardzimy lakiery hybrydowe. Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp, które oferują inną moc i rodzaj promieniowania. Słabsze lampy mają najczęściej LED, czyli małe diody. Są one jednak wytrzymalsze od żarówek UV, więc nie trzeba ich zbyt często wymieniać. 

W przypadku, gdy w lampie będziemy chcieli utwardzać także paznokcie żelowe i akrylowe (przedłużenia) to ledowa lampa może okazać się zbyt słaba. Żele i akryle potrzebują mocniejszego promieniowania ze względu na inną konsystencję od lakierów hybrydowych. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się lampa UV. 

Obecnie najpopularniejsze są lampy o różnym typie promieniowania. Jednocześnie mają wbudowane żarówki UV i diody LED, dzięki czemu naświetlają w tym samym czasie na  oba sposoby. Są to lampy o większej mocy i kosztowniejsze. Jednak z ich pomocą możemy wykonywać zarówno żele, hybrydy, akryle.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze lampy do hybryd?

Wybór lampy do paznokci nie jest tak prosty, jakby mogło się wydawać. Trzeba wiedzieć, jaki rodzaj światła będzie nam potrzeby, czyli jakie stylizacje mamy zamiar robić. Na podstawie tego trzeba także rozpoznać rodzaje lakierów – każdy z nich ma zazwyczaj na opakowaniu lub ulotce od producenta napisane, jakiej długości utwardzania i mocy lampy potrzebuje. Z tego powodu maksymalna moc lampy jest istotna – zbyt słaba będzie utwardzała tylko częściowo lakiery. 

Najpopularniejsze modele lamp, które zdają się sprawdzać przy różnych rodzajach stylizacji mają moc 24W. Słabsze od tego poziomu lampy będą dobre dla lakierów jasnych i wyłącznie hybrydowych. Z kolei mocniejsze będą lampami do zadań specjalnych – skomplikowanych wzorów, przedłużeń.

Podsumowując, przy wyborze lampy warto zwrócić uwagę na jej moc, rodzaj światła oraz także na jej wielkość i kształt. Im łatwiej i swobodniej umieścimy dłoń wewnątrz, tym lepiej. Dzięki temu unikniemy ryzyka przypadkowego roztarcia lakieru lub jego rozlewania i przemieszczania przed utwardzeniem ze względu na nieodpowiednią pozycję dłoni. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły