Co warto wiedzieć na temat kursu z arteterapii

0
667

Arteterapia to coraz bardziej popularny rodzaj terapii w Polsce. Na czym polega terapia i gdzie zrobić kurs? Na te pytania odpowiemy w skrócie w poniższym artykule.

Co to jest arteterapia?

Do zadań arteterapii należy skupienie uwagi uczestnika na sztuce i procesie twórczym. Za pomocą różnych narzędzi uczestnicy terapii mogą tworzyć rzeźby, obrazy. Mogą się również aktywizować poprzez muzykę, taniec, a także inne artystyczne środki wyrażania siebie. Terapia ta ma za zadanie ukierunkowanie uczestnika na własne ja i poszukiwania siebie. Ma działać oczyszczająco na umysł i ciało. Metoda ta stosowana jest w pomocy dzieciom i dorosłym. Pozytywne skutki terapii odnotowuje się u osób niepełnosprawnych, nadpobudliwych, ze stanami lękowymi, wycofanymi społecznie. Sprawdza się również u osób uzależnionych oraz z problemami w relacjach rodzinnych. Często z arteterapii korzystają również pracownicy dużych korporacji, którzy chcą znaleźć balans pomiędzy życiem zawodowym, a życiem osobistym. Arteterapia może być również skuteczna u osób, które potrzebują odnaleźć własną wartość i docenić siebie.

Kurs z arteterapii

Zajęcia z arteterapii prowadzą głównie psychologowie, pedagodzy, a także pracownicy socjalni. Do grupy osób zajmujących się tego rodzaju terapią należą też wychowawcy ośrodków publicznych, a także socjoterapeuci i asystenci rodziny. Kursy z arteterapii mogą przejść też inne osoby, które pasjonują się tematem. Więcej informacji na temat szkoleń i ich przebiegu można znaleźć na stronie https://ppit.pl/oferta/arteterapia-i-terapia-zajeciowa/. Arteterapia to bardzo interesujący rodzaj terapii, który w ostatnim czasie zyskał na popularności. Ciekawostką jest, że w Stanach Zjednoczonych wyróżnia się odrębny zawód jakim jest artterapeuta, który certyfikowany jest stopniem magistra. W Polsce nie ma odrębnego zawodu wyróżniającego artterapeutę, ale można po zakończeniu kursu otrzymać certyfikat, który uprawnia do prowadzenia terapii. Dlatego warto zapoznać się z ofertą szkoleniową i poszerzyć umiejętności z zakresu arteterapii.