Strona głównaZdrowieJakie są rodzaje ortez i na co warto zwrócić uwagę przy ich...

Jakie są rodzaje ortez i na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Ortezy są szeroko stosowane w rehabilitacji medycznej w celu wsparcia i utrzymania funkcji stawu, stabilizacji i optymalizacji ruchu oraz ograniczenia bólu. Są to specjalne urządzenia medyczne, które są zaprojektowane w celu zapewnienia wsparcia, wsparcia i stabilizacji dla stawów i kończyn. Ortezy są szeroko stosowane w celu korygowania deformacji i zapobiegania dalszemu uszkodzeniu w wyniku złamania, zwichnięcia, zapalenia stawów, nadmiernego napięcia mięśni i stawów, urazu i innych problemów ortopedycznych. W artykule przedstawiamy jakie są rodzaje ortez oraz na co warto zwrócić uwagę przed zakupem takiego produktu medycznego.

Rodzaje ortez

Orteza to pojęcie obejmujące różnorodne produkty medyczne, od sztywnych ortez dla sportowców po kontuzjach, po półsztywne dla osób w zaawansowanej fazie leczenia, aż do miękkich dla seniorów i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Oznacza to, że orteza to szerokie pojęcie, które może dotyczyć szerokiego zakresu produktów medycznych. W zależności od tego jaką część ciała określona orteza ma chronić, na rynku jest wiele różnych odmian ortez. Między innymi wyrózniamy:

Na co zwrócić uwagę planując zakup ortezy?

Kupując ortezę, należy wybrać odpowiedni rozmiar, który zapewni właściwe funkcjonowanie. Należy udać się do specjalistycznego sklepu medycznego i porozmawiać z obsługą, mając na uwadze zalecenia lekarskie. Wybór odpowiedniego rozmiaru będzie miał wpływ na prawidłowe krążenie krwi. Dodatkowo powinno się wziąć pod uwagę wygodę użytkowania ortezy, ponieważ niektóre z nich są zaprojektowane, aby były bardziej oddychające, odporne na wilgoć i wygodne w codziennym użytku.

Istnieje możliwość finansowania niektórych ortez z NFZ, Z uwagi na pewne zróżnicowanie cen, warto skonsultować się z doświadczonym sprzedawcą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły