Strona głównaMedycynaJakie są sposoby na zachowanie zdrowych zębów?

Jakie są sposoby na zachowanie zdrowych zębów?

Dbanie o zdrowie zębów to coś więcej niż tylko troska o piękny uśmiech, ponieważ choroby zębów oraz ich utrata mogą przyczynić się do poważnych, negatywnych konsekwencji dla całego organizmu. Najbardziej powszechną przyczyną, która powoduje poważne skutki dla stanu uzębienia, jest próchnica. Choroba ta, w swojej zaawansowanej formie, może doprowadzić do konieczności usunięcia zęba. Jak zapobiegać próchnicy oraz jakie uzupełnienie protetyczne wybrać w przypadku konieczności usunięcia zęba?

Jak powinna wyglądać profilaktyka próchnicy?

Próchnica jest chorobą zębów, której przyczyną jest działalność bakterii próchniczych znajdujących się w płytce nazębnej. Płytka ta to cienka warstwa resztek spożywanych pokarmów oraz naturalnie występujących w jamie ustnej bakterii, których działalność przyczynia się do powstawania próchnicy. Najlepszym sposobem na jej usunięcie jest regularne szczotkowanie zębów, szczególnie po posiłkach.

Drugim, bardzo ważnym działaniem profilaktycznym w trosce o zdrowe zęby są regularne wizyty u stomatologa. Szczególnie w Warszawie można znaleźć bardzo dobre gabinety stomatologiczne, które w porównaniu do innych europejskich stolic oferują zabiegi dentystyczne w nieco niższych cenach (np. dentysta ursynów).

Czy implant stomatologiczny to dobry pomysł na uzupełnienie ubytku zębowego?

Współczesna stomatologia jest dzisiaj szeroko rozwiniętą dziedziną medycyny, która doskonale radzi sobie z uzupełnieniem protetycznym ubytków powstałych w wyniku próchnicy. Protezy zębów w postaci implantów są doskonałym zamiennikiem prawdziwego zęba, ponieważ dwuczęściowa proteza zastępuje jego korzeń i koronę. Implant to tytanowa śruba umieszczona w kości dziąsła, na której umieszcza się protezę korony. Implant wszczepiany jest dożywotnio i pozwala na zachowanie pełnej funkcjonalności szczęki podczas spożywania pokarmów.

Stomatolodzy stosują wyłącznie protezy o najwyższej biokompatybilności, ponieważ rodzaj materiału wpływa znacząco na proces integracji protezy z kością.

Pomimo faktu, że dzisiejsi stomatolodzy potrafią doskonale radzić sobie z problemami zdrowotnymi zębów, to należy zauważyć, że odpowiednia profilaktyka jest najlepszym sposobem na zachowanie własnych, zdrowych zębów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły