Strona głównaUncategorizedNa co zwrócić uwagę wybierając łóżko rehabilitacyjne?

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko rehabilitacyjne?

Osoby chore i z niepełnosprawnościami często wymagają specjalistycznego sprzętu, który zapewni im niezbędny komfort. Dla pacjentów leżących szczególnie istotne są łóżka rehabilitacyjne elektryczne. Znacząco zwiększą wygodę chorego oraz ułatwią pracę osobom sprawującym opiekę, jeżeli chory nie jest samodzielny.

Skąd wziąć łóżko rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne nie są tanie, a pasujące do nich dobrej jakości materace dodatkowo zwiększają koszty, dlatego na początku warto wziąć pod uwagę czas użytkowania. Najważniejszymi czynnikami w tej kwestii są wiek pacjenta oraz to, czy choroba jest przejściowa.

W przypadku, kiedy unieruchomienie wynika z urazu bądź przebytej operacji i powrót do sprawności jest w perspektywie nadchodzących kilku miesięcy, najlepszym wyjściem będzie wynajęcie tego rodzaju sprzętu. Natomiast w sytuacji, gdy osoba chora jest w bardzo zaawansowanym wieku lub z niepełnosprawnością, zakup łóżka rehabilitacyjnego to konieczność.

Czym się kierować przy wyborze łóżka?

Rozpoczynając poszukiwania odpowiedniego sprzętu łatwo się pogubić. Sklepy oferujące łóżka rehabilitacyjne elektryczne mają szerokie oferty mebli o różnych parametrach, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Przede wszystkim wymiary łóżka powinny być dostosowane do pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Zbyt duże łóżko ograniczy możliwość swobodnego przemieszczania się wokół niego, z kolei zbyt małe będzie niewygodne. Z tym wiąże się kolejny ważny punkt – należy wziąć pod uwagę wzrost użytkownika sprzętu, jak i jego opiekuna, aby obie osoby miały maksymalny możliwy komfort.

Warto także zainteresować się, czy jest możliwość uzyskania dofinansowania na łóżka rehabilitacyjne elektryczne lub skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Takie rozwiązanie może dać szansę na zakup sprzętu bardzo dobrej jakości, na który bez tego nie można by sobie pozwolić.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Łóżko to dopiero połowa potrzebnego sprzętu. Drugą połową jest materac. Powinien być możliwie najlepiej dostosowany do osoby z niego korzystającej, aby zapewnić jej odpowiednie podparcie i komfort. W przypadku osób chorych, starszych czy z niepełnosprawnościami warto zainwestować w materac przeciwodleżynowy, który zapobiegnie pojawieniu się bolesnych i trudnych do wygojenia ran.

Więcej na temat łóżek rehabilitacyjnych można przeczytać na https://www.prolifter.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły