Strona głównaZdrowieCzy warto stosować przedtreningówki?

Czy warto stosować przedtreningówki?

Każdy, kto, choć przez chwilę miał styczność z treningiem siłowym, słyszał o różnych sposobach suplementacji. Najpopularniejszym rodzajem, odżywki o jakich słyszą osoby rozpoczynające swoją przygodę z siłownią są odżywki białkowe. Nieco mniej słyszy się o tak zwanych przedtreningówkach. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy co zazwyczaj wchodzi w skład odżywek przedtreningowych.

Czym jest odżywka przedtreningowa?

Tak zwane przedtreningówki to odżywki, które mają na celu pobudzić organizm przed treningiem. Wpłynąć to oczywiście ma na wydajność samego treningu. Ścisłym celem ich zażywania jest również podniesienie wytrzymałości. Mogą one być nieocenione w przypadku osób początkujących, którzy często niecierpliwie wypatrują pierwszych efektów. Jeśli dobierze się odpowiedni specyfik, może się okazać, że faktycznie pomogą one w przyspieszeniu efektów, ale co ciekawe również w spalaniu tłuszczu.

Co jest jej składnikiem?

Dobranie odpowiedniego rodzaju przedtreningówki może być dosyć trudne na początku ze względu na mnogość produktów. Odżywki te często składają się z kofeiny, która znana jest ze swojego wpływu koncentrację i pobudzenie. Podobnie działa tauryna, która dodatkowo dobrze działa na regenerację organizmy. Czasami razem z przedtreningówką stosowana jest kreatyna. Poza tym, do boosterów (tak również nazywa się odżywki stosowane przed treningiem) dodawana często jest witamina C, która wspomaga detoksykację organizmu oraz szereg innych witamin.

Czy to bezpieczne?

Przedtreningówki to bezpieczne środki, które jednak wymagają rozwagi w spożywaniu. Osoby, które mają problemy z sercem lub ciśnieniem, powinny być szczególnie uważne, ponieważ często stosowanie tej suplementacji wpływa mocno stymulująco na cały organizm. W przypadku niepewności warto udać się po radę do lekarza lub dietetyka, który poleci odpowiedni specyfik dopasowany do sytuacji zdrowotnej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły