Strona głównaZdrowieCzym jest probiominerał?

Czym jest probiominerał?

Wiele osób słyszało o działaniu probiominerału, mimo to wciąż nie jest to wyjątkowo popularny suplement diety. Z czym wiąże się stosowanie probiominerału? Kto powinien się nim zainteresować? Sprawdźmy.

Co to jest probiominerał?

Produkt tego typu jest biologicznym antidotum, którego zadaniem jest zwiększenie kolonizacji szczepów probiotycznych w celu wyparcia chorobotwórczej flory. Dodatkowo PBM może likwidować toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie chorobotwórczej flory bakteryjnej.

PBM Probiominerał to określenia oznaczające sfermentowane minerały. Mowa najdrobniejszych cząsteczkach skał, które uległy biomineralizacji pod wpływem działania różnych mikroorganizmów. Jak się okazuje ten interesujący suplement diety może mieć wpływ na wiele procesów zachodzących w naszym organizmie.

Probiominarał – działanie

Między innymi probiominerał normuje pracę układu pokarmowego, neutralizuje i usuwa z organizmu tokstyczne substancje, redukuje utratę elektrolitów i wzbogaca ich skład, pomaga w poprawie czynności mikroorganizmów ważnych dla organizmu człowieka, wspomaga oczyszczenie chorych i osłabionych komórek.

Bakterie probiotyczne są bardzo ważne dla naszej flory chrobotwórcznej. Przyczyniają się do wielu korzystnych procesów w szczególności odnoszących się do pracy jelit. Za ich pomocą można zlikwidować stany zapalne jelit oraz obniżyć pH treści jelitowej. Szacuje się, że znacznie obniżają ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Ponadto, prawidłowe zastosowanie probiominerałów zmniejsza poziom cholesterolu, wspomaga wytwarzanie witamin (witminy K oraz witamin z grupy B) oraz pomaga organizmowi w efektywniejszym wchłanianiu wapna.

Bakterie probiotyczne mają wpływ na wspomaganie trawienia, w szczególności trawienie tłuszczów, białek oraz cukrów. Co istotne, poprawiają wchłanianie wielu witamin oraz składników odżywczych.

Probiominerały można znaleźć w aptekach oraz dobrych sklepach z suplementami diety np. w tych w których dostępne są produkty konopne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły