Strona głównaZdrowe odżywianieCo to jest kolagen i dlaczego potrzebujemy go w naszej diecie?

Co to jest kolagen i dlaczego potrzebujemy go w naszej diecie?

Kolagen to białko, które zostało uznane za kluczowy czynnik w utrzymaniu elastyczności skóry, włosów i stawów. Można go znaleźć w wielu źródłach, od suplementów przez nabiał po jajka.

Organizm nie produkuje naturalnie kolagenu po 25 roku życia. Jedzenie, które spożywamy, nie może zapewnić tego, czego organizm potrzebuje do produkcji kolagenu. W rezultacie wiele osób sięga po suplementy i proszki białkowe zawierające składnik kolagenu w profilaktyce chorób lub w celach zdrowotnych.

Kolagen to białko składające się z aminokwasów. Jest znany jako najobfitsze białko w naszych ciałach i można go znaleźć między innymi w naszych mięśniach, kościach, zębach, skórze i włosach.

3 sprawdzone zalety suplementów kolagenowych
Suplementy kolagenowe zapewniają organizmowi wiele korzyści zdrowotnych, w tym regulują wagę, poprawiają elastyczność skóry i wzmacniają kości.

1. Kolagen to białko naturalnie występujące w organizmie, które przyczynia się do utrzymania zdrowej skóry, paznokci, włosów, chrząstki i tkanki łącznej.

2. Zwiększone spożycie kolagenu może pomóc w kontroli wagi poprzez zrównoważenie skoków cukru we krwi z pokarmów bogatych w węglowodany i nadmiernego podjadania.

3. Może również poprawić elastyczność skóry, dzięki czemu wydaje się jędrniejsza i bardziej młodzieńcza przy regularnym stosowaniu suplementów kolagenowych.

Suplementy kolagenowe na zdrowe stawy i mocne włosy – co powinieneś wiedzieć?
Suplementy kolagenowe to świetny sposób na uzyskanie wszystkich składników odżywczych, których potrzebujemy dla zdrowych włosów i stawów. Pomagają również spowolnić proces starzenia i mogą wzmocnić nasz układ odpornościowy.

Suplementy kolagenowe występują w różnych postaciach: kapsułek, tabletek, proszków, płynów doustnych i kremów do stosowania miejscowego.

Najlepszy rodzaj suplementu kolagenowego zależy od tego, czego szukasz: niektórzy ludzie mogą chcieć większej wygody i wybrać kapsułki lub tabletki, podczas gdy inni mogą uznać, że proszki lub płyny lepiej pasują do ich stylu życia.

Powszechnie wiadomo, że kolagen odgrywa ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Wraz z wiekiem sami produkujemy go coraz mniej, więc musimy pozyskiwać go z innych źródeł, takich jak żywność i suplementacja.

3 najlepsze rodzaje suplementów kolagenowych w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia!
Z wiekiem nasza skóra i włosy tracą elastyczność i chociaż niektórzy ludzie mogą zwrócić się do chirurgii plastycznej, aby je odzyskać, nie wszyscy mamy na to budżet.

Aby poprawić siłę i grubość skóry i włosów, wybierz suplement kolagenowy bogaty w:
Kolagen: pomaga budować silną skórę, tkankę łączną, chrząstki, rogówki
Siarczan chondroityny: poprawia zdrowie stawów, zapobiegając uszkodzeniu chrząstki
Kwas hialuronowy: nawilża komórki skóry, zapewniając młody wygląd
Glicyna: promuje zdrowe dziąsła poprzez produkcję kolagenu!

Szukasz prawdziwego kolagenu odwiedź naszą stronę justine-in-time.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły