Strona głównaZdrowe odżywianieDobrze się odżywiaj podczas ciąży

Dobrze się odżywiaj podczas ciąży

Wiele matek często zapomina, że ​​czerpią one korzyści ze zdrowego odżywiania przez cały okres ciąży. To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na to, jak dobrze twoje ciało radzi sobie i regeneruje się po wszystkich zmianach fizycznych, przez które przechodzi. Pomaga także w fizycznym i emocjonalnym wyzwaniu związanym z noszeniem i porodem dziecka.

Prawda jest taka, że ​​większość kobiet w ciąży rzadko chodzi przez dziewięć miesięcy z różowym blaskiem, o którym wszyscy mówią. Przez pierwsze trzy miesiące niektórzy z nas chodzą po paskudnym odcieniu zieleni i we mgle dzięki zmęczeniu, które odczuwamy przez pierwsze trzy miesiące. Drugie trzy miesiące są trochę lepsze i nie jesteśmy już zieleni, ale mamy do czynienia z innymi problemami, takimi jak żylaki i skurcze nóg.

W trzecim trymestrze znów wróciliśmy do mglistej mgły i mamy inne problemy, takie jak obrzęk i zgaga, żeby wymienić tylko kilka. Niektórych można uniknąć dzięki dobrej diecie. Jedzenie pokarmów zawierających złożone węglowodany może pomóc zmniejszyć zmęczenie, a unikanie tłustych potraw pomoże w zgadze.

Badania wykazały, że kobiety w ciąży, które odżywiają się zdrowo przez całą ciążę, zwykle mają bezpieczną i nieskomplikowaną ciążę. Badania wykazały, że niektóre powikłania ciąży, takie jak stan przedrzucawkowy lub wysokie ciśnienie krwi, mogą być bezpośrednio związane z niedoborami diety kobiety w ciąży. Duże ilości cukru i wielonienasyconych tłuszczów zwiększają to ryzyko, a także mają niskie spożycie witaminy c, e i magnezu.

Być może dla niektórych kobiet jedną z największych korzyści zdrowego odżywiania się w czasie ciąży jest to, że może ci pomóc w czasie porodu i porodu. Mówi się, że dobrze zbilansowana dieta ciążowa pomaga zapobiegać porodom przedwczesnym, które rodzą przed 37 tygodniami. Dobra dieta może również pomóc lepiej poradzić sobie z porodem i porodem. Każda kobieta, która urodziła dziecko, wie, ile energii potrzeba, aby przetrwać godziny skurczów, a czasem godziny pchania. Zdrowe odżywianie zapewni ci energię i wytrzymałość na poród.

Po urodzeniu malucha ważne jest, aby kontynuować zdrowy nawyk zdrowego odżywiania, szczególnie w okresie poporodowym. Twoje ciało potrzebuje dużo zasobów, aby wyzdrowieć po całym rozciąganiu, utracie krwi, nie mówiąc już o pozbawieniu snu i nadal dbać o noworodka. Równie ważne jest, aby w kolejnych miesiącach po porodzie nadal dobrze się odżywiać. Jak to ujął mój lekarz, należy jeść tak, jakbyś była w ciąży przez co najmniej trzy miesiące po porodzie.

Ostatnią dodatkową zaletą zdrowego odżywiania się w czasie ciąży jest to, że nigdy nie przestaniesz zdrowo się odżywiać. To przygotowuje grunt pod całe życie zdrowego odżywiania się nie tylko dla ciebie, ale i dla twoich dzieci. Jeśli nadal zdrowo się odżywiasz, stanowisz doskonały przykład dla swoich dzieci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły