Suplementy diety po 40 roku życia 

0
329

Po 40 roku życia nasz organizm zaczyna dawać pierwsze sygnały o tym, że dobra kondycja fizyczna nie jest wieczna. W tym wieku mogą zacząć się pierwsze problemy zdrowotne, ale często nie są one na tyle poważne, by potrzebna była pomoc medyczna. Przy niewielkich dolegliwościach mogą pomóc nam dobrej jakości suplementy diety. Które z nich są wybierane przez 40 latków? O tym opowiemy w tym artykule.

Suplementy na zdrowie i witalność

Suplementy na zdrowie i witalność to produkty do codziennego zażywania, z wysoką zawartością witamin i minerałów. Czasami zawierają także dodatkowe składniki wspomagające witalność. Przykładowy składnik to. żeń-szeń, który jest odpowiedzialny za poprawę wzrost produkcji testosteronu u mężczyzn i jednocześnie poprawia koncentrację oraz obniża cholesterol. Kolejny przykładowy składnik  to witamina D3 – jest ona pomocna przy kruchych kościach oraz wspomaga układ autoimmunologiczny. W krajach środkowej Europy, a także na północy, mamy zbyt mało dni słonecznych, dlatego suplementowanie tej witaminy jest konieczne. Szacuje się, że osoba dorosła powinna przyjmować minimum 4000 IU witaminy D3 dziennie.

 Spalacze tłuszczu – jak działają?

W wieku 40 lat znacznie spowalnia nasz metabolizm, co może przyczynić się do zwiększenia masy ciała, mimo aktywności fizycznej. By nieco podkręcić przemianę materii warto stosować spalacze tłuszczu. To idealne suplementy przed treningiem, które nie tylko redukują tłuszcz, ale także dodają energii. Posiadają m.in. taurynę oraz kofeinę, które usprawniają przepływ krwi. Spalacz tłuszczu zażywamy na około 30 minut przed posiłkiem, popijając go obficie wodą. 

Suplementy na ochronę stawów – jak działają?

Z czasem zużywają się również nasze stawy, co może być (ale nie musi) spowodowane  intensywnymi treningami oraz pracą fizyczną. Zwłaszcza osoby z nadwaga i otyłością powinny zażywać suplementy na ochronę stawów. Ochrona stawów pozwala dłużej cieszyć się lepszą ich ruchomością. Pomagają one w odbudowie chrząstki oraz działają osłonowo. W tego typu suplementach znajduje się m.in. kolagen oraz wapń – budulec kości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.