Strona głównaZdrowe odżywianieCzym kierować się przy wyborze suplementów diety?

Czym kierować się przy wyborze suplementów diety?

Świadomość społeczeństwa na temat zdrowego i zrównoważonego sposobu życia wzrasta z roku na rok. Ludzie chcą budować silny i zdrowy organizm poprzez ruch, regularne badania oraz odpowiednią dietę. Wśród osób świadomych i troszczących się o swoje zdrowie pojawia się jednak pytanie, dotyczące potrzeby suplementacji składników wspomagających funkcjonowanie organizmu. Pytanie to dotyczy konkretnie sposobu doboru i zażywania odpowiednich suplementów? 

Czym charakteryzują się suplementy diety? 

Suplement diety to substancja odżywcza stosowana w uzupełnieniu tradycyjnej żywności w niezbędne składniki. Produkt ten ma za zadanie uzupełnić nieodpowiednio zbilansowaną dietę w określone związki odżywcze takie jak witaminy i minerały.

Producenci suplementów diety zobowiązani są do przebadania składów oferowanych przez siebie substancji, a także do dostarczenia odpowiedniej dokumentacji służbom sanitarnym. W tym celu twórcy produktów suplementujących stosują w składzie swoich specyfików głównie naturalne substancje. Badane specyfiki suplementacyjne podawane są w wielu przypadkach tym samym badaniom co leki.

Jak wybrać odpowiednie suplementy?

Odpowiednio zbilansowana zdrowa żywność jest podstawą prozdrowotnej diety, która powinna zaspokajać wszystkie składniki odżywcze potrzebne do budowy i funkcjonowania organizmu. Jednak to nie do końca prawda, ponieważ różny jest sposób przyswajania składników z posiłków. Sposób przygotowywania potraw ma także wpływ na ilość zawartych w nich witamin i minerałów. Warto wspomnieć, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze zależne jest od wieku, płci i wykonywanych aktywności fizycznych.

Wybierając odpowiednie suplementy diety, należy sięgać po te preparaty, które dostępne są w aptekach, sklepach stacjonarnych lub na sprawdzonych portalach internetowych. Warto kupować produkty znanych producentów, którzy mają wypracowaną zaufaną markę na rynku. Dodatkową informacją świadczącą o jakości produktu są specjalne certyfikaty mówiące o braku zawartości w preparatach uzupełniających metali ciężkich oraz zanieczyszczeń.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Artykuły